امروز يك شنبه  ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۱۱/۲۰- ۱۲:۵۰

سفیر ج ا ایران: برجام با همان ترکیب و با تمامی ابعاد و مولفه‌ها و عناصری که در کنار هم توافقی تاریخی و بین المللی را به فرجام رساندند، فقط برجام است.

پیام

 

بهرام قاسمی، سفیر ج ا ایران:

 

برجام برجام است، با همه عناصر و اعضا و تفاهمات برآمده از آن که طی یکی از کم سابقه ترین مذاکرات دشوار و زمانبر تاریخ معاصر، نهایتا در ۱۴ جولای ۲۰۱۵ مورد توافق قرار گرفت.

  بعد از خطای راهبردی و نقض عهد و رفتار خصمانه ایالات متحده و بدعهدی برخی دیگر از شرکاء، اکنون در شرایط جدید باید قبل از هر چیز، زیان‌های مادی و معنوی ناشی از خروج یکجانبه آمریکا از برجام و برقراری بی سابقه ترین تحریم ها علیه متعهدترین عضو آن یعنی ایران جبران گردد.

  برجام همچنان با همان ترکیب و با تمامی ابعاد و مولفه‌ها و عناصری که در کنار هم توافقی تاریخی و بین المللی را به فرجام رساندند، فقط برجام است.

 دولت جدید ایالات متحده در کنار تمامی ادعاهای خود در صحنه بین المللی و داخلی مبنی بر بازگشت به تعهدات پیشین و تلاش برای اینکه شاید بتواند در حدی و قدری آبهای رفته را به جوی بازگرداند، باید بی کم و کاست به یکی از مهم ترین و اساسی ترین شاخصه آن بی عهدی‌ها در صحنه جهانی و به تعهدات خود در برجام باز گردد.

  نخستین گام و تنها راه ابراز حسن نیت و تبری جستن از اقدامات نامتعارف و خلاف موازین بین المللی رئیس جمهور پیشین که نهایتا با چهره واقعی نمایان و عیان شده نزد مردم آمریکا و جهانیان میز ریاست را ترک نمود، لغو تمامی تحریم ها علیه ملت بزرگ ایران است.

 همگان "برجام" را با تمامی ابعاد و مشخصه‌های مورد تائید قطعنامه ۲۲۳۱ و تنها با همان اعضای متعهد گرد میز ۲۰۱۵ آن می‌شناسند. حیات و بقای برجام به انجام دقیق تعهدات بدعهدان و زودرفتگان بستگی دارد. با نابوده‌ها کاری نیست.

 پاریس- دوشنبه 20 بهمن 1399

 

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما